Realitní konzultace Šumperk

Uvažujete o koupi bytu v Šumperku. Chcete to probrat s někým důvěryhodným a nezávislým? Nabízím konzultaci.

Roky vám všichni tvrdili, že ceny nemovitostí mohou jít jenom nahoru – a teď klesají. Co bude dál? Kdy je ten správný čas pořídit si něco vlastního?

Nejsem realiťák, nenabízím konkrétní nemovitosti, nemám žádnou provizi z prodejní ceny ani jinou vazbu k prodávajícím a k realitním kancelářím. Dlouhodobě ve vlastním zájmu sleduji místní bytový trh z pohledu kupujícího a otevřeně o tom píšu: na svůj blog, na facebookovou stránku i do médií. Začátkem roku 2022 jsem ve svém článku předpověděl pokles cen bytů, k němuž od následujícího podzimu skutečně dochází. Moje odměna bude v dobrovolné výši podle Vaší spokojenosti s konzultací.

Co umím:

  • jako vědec a bývalý datový specialista v IT znám hodnotu solidních dat jako podkladu pro důležitá rozhodnutí – moje data tu můžou být i pro Vás
  • jako filosof chápu různé životní postoje, potřeby a cíle, které s nemovitostními investicemi souvisejí – napřed se Vás budu ptát na ně
  • jako historik a genealog vím o měnící se hodnotě věcí v průběhu desetiletí i staletí – možná vás uchráním špatného rozhodnutí podle aktuální módy
  • jako politik myslím na proměny města v závislosti na přírodních okolnostech a na potřebách obyvatel – bude Vám nemovitost vyhovovat i za deset nebo dvacet let?

Co neumím: odborně posoudit právní a technický stav bytu, dohodnout a právně vyřídit nákup. To nechávám realitkám a dalším specialistům. Neumím ani garantovat budoucí vývoj trhu. Pomůžu Vám srovnat si myšlenky a zvýšit pravděpodobnost dobré volby. Investiční rozhodnutí a jejich dopady zůstanou ale plně na Vás.

Kontaktovat mě můžete na e-mailu radioc@seznam.cz. Samotné konzultace probíhají zpravidla formou osobního setkání, diskrétnost je samozřejmostí.